Business Meet Up dla Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej. Jedyny taki event biznesowy

Szukasz firmy eventowej? Profesjonalna obsługa wydarzeń (nie tylko) biznesowych

Nie jesteśmy agencją eventową! – twierdziłyśmy od początku istnienia Projekt Marka. Sęk w tym, że już wiele razy sami zaprzeczyliśmy tej tezie. Tymczasem w organizacji wydarzeń, ich promocji i rekrutacji uczestników jesteśmy naprawdę skuteczni. Czas najwyższy więc zmienić zdanie o sobie i zacząć mówić: Jesteśmy naprawdę dobrzy w eventy!

Okazja ku temu nadarza się idealna, bo o to za nami już druga edycja Business Meet Up. To jedyne takie wydarzenie dla przedsiębiorców w regionie (tzn. głównie województwo śląskie, małopolskie). Tym bardziej cieszymy się, że miałyśmy go okazję zainicjować i zrealizować dla Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w zakresie:

  • koncepcji i tematu wydarzenia
  • identyfikacji wizualnej
  • projektu programu
  • pozyskania partnerów i sponsorów
  • zaproszenia prelegentów
  • promocji  i realizacji.
ZOBACZ FILM Z WYDARZENIA

Skąd wziął się pomysł na Business Meet Up w Dąbrowie Górniczej?

Oczywiście z potrzeby. Zagłębiowska Izba Gospodarcza zaprosiła nas pod koniec 2020 roku do pracy nad nową strategią organizacji. Zanim przystąpiłyśmy do pracy, przebadałyśmy środowisko przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu w regionie, Polsce i na świecie. Przeanalizowaliśmy również potrzeby członków ZIG i dotychczasową ofertę.

Jednym z najczęściej pojawiających się postulatów w naszych wywiadach był brak okazji do spotkań i nawiązywania relacji biznesowych. Skoro tak, to należało je stworzyć, a w związku z tym, że (tymczasową) siedzibą Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej jest Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej, czyli miejsce, które staje się nowym centrum miasta, uznałyśmy, że właśnie tu zaprosimy przedsiębiorców.

Postindustrialna przestrzeń dawnej Fabryki Obrabiarek Defum, której historia zaczęła się od Emila Skody, to idealne miejsce, by mówić o biznesie i go rozwijać. Tak też się stało. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się 16 września 2021 roku.  Wzięło w niej udział blisko 500 osób, a wśród gości specjalnych byli m.in. Wojtek Ławniczak, Rafała Sonik i Iwona Guzowska.

Temat przewodni wydarzenia brzmiał „Tu są możliwości”. Było to nawiązanie do głównego hasła w nowej strategii Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej. Zależało nam na podkreśleniu, że przedsiębiorcy mają szansę na rozwój i współpracę w ramach ZIG, ale także w całym Zagłębiu Dąbrowski oraz na terenie Fabryki Pełnej Życia. W kolejnej edycji położyliśmy akcent na budowanie relacji i międzysektorowych partnerstw, stąd główne hasło wydarzenia brzmiało: „W dobrych relacjach”.

Przedsiębiorcy mieli okazje uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, debatach, wystąpieniach i spotkaniach. Gościem specjalnym wydarzenia był Robert Korzeniowski, lekkoatleta, olimpijczyk, który w swoim mistrzowskim wystąpieniu dzielił się z przedstawicielami biznesu doświadczeniami z zakresu pracy nad celami, dążeniu do sukcesu i budowaniu relacji.

Oficjalną część wydarzeń zorganizowano w warsztacie Fabryki Pełnej Życia, ale sercem Business Meet Up były:

  • Strefa Networkingu pod patronatem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Strefa Innowacji Metropolii GZM.

To tu uczestnicy wydarzenia mogli nawiązywać relacje, uczestniczyć w wystąpieniach i sami zaprezentować swoją firmę lub projekt na scenie.

Chcesz zorganizować podobne wydarzenie? Potrzebujesz ogłosić światu, że przygotowujesz event, na którym warto się pojawić? Planujesz pozyskać sponsorów, ale nie wiesz, jak skutecznie zabrać się do napisać oferty sponsorskiej? A może szukasz specjalistów od promocji wydarzenia i projektowania przykuwając wzrok identyfikacji wizualnej? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Cię wesprzemy!